کسب و کار الکترونیکی چیست ؟

کسب و کار الکترونیکی (electronic business or ebusiness) مشتق از مواردی چون ایمیل و تجارت الکترونیکی است که در راستای اصول کسب و کار در اینترنت شکل میگیرد. کسب و کار الکترونیکی در یک تعریف ساده به معنی انجام کسب و کار با استفاده از ارتباطات راه دور و ابزارهای مرتبط است. یکی از اولین شرکت هایی که از اصول کسب و کار الکترونیک برای گسترش کسب و کار و خدمات خود استفاده کرد شرکت lBR بود که در اکتبر 1977 این شرکت مقاله ای هشت صفحه ای را در ژورنال وال استریت منتشر کرد، که در آن این کلمه ( کسب و کار الکترونیک) به عنوان یک راه کار معرفی شده بود. به این عنوان که سیستم های کسب و کاری که در آینده به دلیل اینترنت تغییر میکنند.

در آن زمان IBR با این اصطلاح فهمید که « تغییر شکل مجدد در فرایند های استراتژیک کسب و کار و غلبه بر چالش های جدید بازار که مبتنی بر دانش جهان است مشخص میشود». این شرکت می خواست خود را به عنوان یک متخصص در این مفهوم جدید اقتصادی قرار دهد، اما تصمیم گرفت آن را ثبت نکند. هدفشان از این کار این بود که سایر شرکت ها باید مفهوم کسب و کار الکترونیک را بفهمند و در ایجاد یک صنعت جدید سهیم باشند.

بهره جویی از آسودگی و تسهیلات، دسترسی آسان و سریع، دسترسی جهانی و در سطوح گسترده از طریق اینترنت، بسیاری از شرکت ها، از قبیل Amazon.com(بزرگترین شرکت فروش کتاب از طریق اینترنت) که کشف کرده است چگونه از طریق کسب و کار اینترنتی می تواند موفق تر از سایر رقبا عمل کند. امروزه اکثر کسب و کار ها، مخصوصا کسب و کارهایی چون صنعت توریسم استقبال زیادی از کسب و کار الکترونیک داشته است. رزرو خدمات مسافرتی به صورت مستقیم و غیر مستقیم به عنوان یک نتیجه از طریق جستجوی وب در حال تبدیل شدن به یک حرکت قابل توجه است. برخی نیز کسب و کار الکترونیک را ترکیبی از تجارت الکترونیک، هوشمندی شرکت ها، مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت زنجیره تأمین و برنامه ریزی منابع شرکت می دانند. کسب و کار الکترونیک تعاریف متعددی دارد که به برخی از آنها اشاره میکنیم :

* کسب و کار الکترونیک وسیله ای است که مسیر رسیدن به بنگاه ها، به بازار را هموار می سازد. مسیری که مشتریان در آنجا اقدام به خرید کالا و خدمات می کنند.

* کسب و کار الکترونیک وسیله ای است که به استفاده کنندگان آن امکان رسیدن به مشتریان مؤثر و کارآمد را فراهم می سازد.

* کسب و کار الکترونیک توانایی هدایت تجارت از طریق شبکه های الکترونیک نظیر اینترنت و شبکه جهانی است.

 

 

شیوه های کسب و کار الکترونیک

به طور کلی سه شیوه معاملات کسب و کار الکترونیکی وجود دارد که شامل:

1 . آفلاین (Offline): در این شیوه بنگاه ها برای انجام فعالیت های تجاری از سیستم پست الکترونیکی استفاده میکنند.

2 . آنلاین (Online): در این شیوه، بنگاه ها از طریق تعیین کننده متحد الشکل منبع (URL) اقدام به معاملات تجاری میکنند. URLها آدرس هایی هستند که ساختار آنها برای همه ی کامپیوتر ها یکسان است و به وسیله آن می توان به منبع مورد نظر دست یافت(اسنل، 1379، ص 77).

3 . دروازه شبکه (PORTAL): یک صفحه شبکه است که در آن لینک هایی برای رفتن به سایت های محتوای اخبار مربوط به موضوع های مختلف وجود دارد. این صفحات دارای تعداد زیادی آدرس با موضوع های مختلف هستند. (اسنل، 1379، ص97). خدمات دروازه شبکه اغلب شامل موتورهای جستجوگر، پست الکترونیکی، چت، نقشه ها، فروش و گزینه های دیگری برای مشتریان است. در واقع دروازه های شبکه هدفی برای تبلیغات و بازاریابی هستند.

کسب و کار الکترونیکی

 

 

مزایای کسب و کار الکترونیک

* بهبود مدیریت بر روابط مصرف کننده، عرضه کننده و کارکنان.

* کاهش هزینه های معاملاتی و تدارکاتی.

* کاهش آلودگی های محیط زیست، ترافیک و ازدحام.

* حذف هزینه هایی مانند تهیۀ کاغذ، چاپ، بروشور و کاتالوگ.

* دستیابی به بازارهای جدید.

* افزایش میزان سود و فروش.

* نزدیک شدن ارتباطات.

 

 معایب کسب و کار الکترونیک

* اختلال برنامه کاری در صورت خرابی سیستم.

* از دست دادن کنترل؛ مشکلات و هزینه های به روز بودن با فناوری هایی که به سرعت پیشرفت میکنند.

* مسئله امنیت، امکان ورود به سیستم های شما از طریق آدرس پست الکترونیکی، سایت شبکه و دستیابی به اطلاعات مالی و غیره.

 

چارچوب تحلیلی

کسب و کار الکترونیکی می تواند طیف وسیعی از عملکرد ها و خدمات را که شامل : توسعه اینترنت ها و اکسترانت ها و ارائه خدمات الکترونیکی از طریق اینترنت توسط ارائه دهندگان خدمات را در بر گیرد. امروزه شرکت ها به طور مداوم از اینترنت برای خرید قطعات و ملزومات خود از شرکت های دیگر و تبلیغات برای فروش خود استفاده میکنند. با سرعت بخشیدن کسب و کار الکترونیکی شرکت ها پروتکل ها و ابزار های امنیتی سختی از جمله رمز گذاری و گواهی های دیجیتال را برای محافظت در برابر هکرها، تقلب و سرقت تصویب کرده اند تا بتوانند انتظارات مشتریان خود را به نحو احسنت پاسخ دهند.

رشد کسب و کار الکترونیکی در دهه های اخیر الزامات تجاری جدیدی را به وجود آورده است. با امنیت موجود در مرورگرها و گواهینامه های دیجیتالی که هم اکنون برای افراد و شرکت های فروشندگان مختلفی که ابزار ها و فناوری های امنیت سایبری ارائه میدهند، امنیت سایبری در کسب و کار الکترونیک به شکل مغذی شده است. با این حال امنیت معاملات تجاری در وب یک مسئله مهم برای مصرف کنندگان و شرکت ها به طور یکسان باقی مانده است، حتی این نگرانی رشد کسب و کار الکترونیکی را کند نکرده است.

یکی از شرایط مهم در کسب و کار الکترونیک وجود شبکه ارتباطی قوی همراه با اطمینان بالاست. متغییر های رفتاری نظیر میزان مهارت نیروی انسانی بنگاه ها، حجم سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه و نرخهای دستمزد، از عوامل مهمی هستند که در پذیرش کسب و کار الکترونیک توسط بنگاه ها مؤثرند. هر قدر بنگاه تجاری در سطح بین المللی از نیروی انسانی متخصص بیشتری برخوردار باشد و منابع بیشتری را به سرمایه گذاری تخصیص دهد، موقعیت بهتری در جذب و پذیرش کسب و کار الکترونیک دارد.

نتیجه گیری

با توجه به چارچوب تئوریک مطرح شده و بررسی تجربه هند از کسب و کار الکترونیک برای افزایش انگیزه صادراتی پیشنهادات زیر برای بنگاه های تجاری فعال در امور بازرگانی به بنگاه های بین المللی توصیه میشود. ورود به سازمان تجارت جهانی و قرار گرفتن در وضعیت رقابتی امری اجتناب ناپذیر است. از این رو استفاده از فناوری های نوین تجاری در بنگاه های صادراتی مورد تأکید قرار میگیرد. از آنجا که موفقیت در کسب و کار الکترونیک نیازمند توجه به عوامل جانبی و تأثیرگذار بر آن است؛ لذا مدیریت حرفه ای و به کارگیری نیروی کار متخصص برای تقویت کسب و کار الکترونیک برای بنگاه ها توصیه میشود.

می تانید فایل PDF این مقاله را نیز دانلود کنید

کسب و کار الکترونیکی چیست

 

×

سلام

برای گفتگو در WhatsApp روی یکی از نمایندگان ما در زیر کلیک کنید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟