10 چیزی که برای افزایش اعتماد به نفس در محیط کار به آن نیاز دارید

10 چیزی که برای افزایش اعتماد به نفس در محیط کار به آن نیاز دارید

آیا می خواهید اعتماد به نفس خود را در مهارت ها و توانایی های خود در محل کار تقویت کنید ؟ افراد با اعتماد به نفس بالا تمایل دارند که با انرژی و خوشحالی بیشتری کار کنند و هیچگاه ترسی از ارتقاء و چالش های جدید به خود راه نمی دهند. در این جا 10نکته برای افزایش اعتماد به نفس در محیط کار به شما ارائه می دهم که می تواند به شما در این کار کمک کند.

 

 

  • صحبت های منفی را قطع کنید

هیچ کس با ناله کردن و خراب کردن خودش بهتر نشده است. با خودتان و افراد در محیط کار مهربان باشید و خود را تشویق کنید به جای این که خود را بخاطر اشتباهات سرزنش کنید. ذهنیت مثبت به شما کمک می کند تا راحت تر یاد بگیرید . این کار باعث اعتماد به نفس شما نیز می شود.

 

  •  برای افزایش اعتماد به نفس در محیط کار دانش خود را تقویت کنید

یک روش مطمئن برای اطمینان بیشتر از کاری که انجام می دهید این است که در مورد کار خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. برای افزایش دانش خود اخرین اطلاعات با بروز ترین اطلاعات را مطالعه کنید. دانستن چگونگی و چرایی عملکرد ها و فرایند ها می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در محیط کار و توانایی های شما در انجام کار شود.

 

  •  برای افزایش اعتماد به نفس در محیط کار بشنوید و تکرار کنید

تمرین سنگ بنای موفقیت است. اما این کار نه تنها یک عمل است بلکه خطاها را نیز تصحیح می کند. هر بار که یک کار را انجام دادید، از خودتان بپرسید که دفعه بعد که این کار را انجام دهید، چگونه می توانید پیشرفت بیشتری روی کار داشته باشید ؟

 

  • به نقاط قوت خود توجه کنید

مطالعات نشان داده اند که یک راه خوب برای افزایش اعتماد به نفس، تمرکز روی نقاط قوت شما است نه نقاط ضعف. آنچه قبلا خوب انجام داده اید را بپذیرید و برای بالا بردن کیفیت کار خود تلاش کنید. این کار اعتماد به نفس شما را به صورت بیشتر افزایش می دهد تا کار ها را به صورت عالی تر انجام دهید.

به نقاط قوت خود توجه کنید

  • مهارت های جدید را بیاموزید

همیشه جایی برای پیشرفت وجود دارد. یادگیری مهارت های جدید نه تنها باعث افزایش مهارت های شغلی شما می شود بلکه اعتماد به نفس شما را نیز افزایش می دهد.  مهارت هایی که افراد دیگر انجام می دهند و در آن موفق هستند را بررسی کنید و شما نیز به دنبال یادگیری یک مهارت جدید باشید. در سمینار هایی شرکت کنید که به شما کمک می کند مهارت های خود را افزایش دهید. مهارت های مفیدی مانند مدیریت زمان، خدمات مشتری و فروش را انتخاب کنید و چیز های جدیدی یاد بگیرید که به پیشرفت شغلی شما کمک می کند.

 

  •  برای افزایش اعتماد به نفس در محیط کار سوال کنید

وقتی چیزی را نمی دانید، حتما بپرسید. نادرست انجام دادن کار به دلیل درک ناقص، شما را ضعیف نشان می دهد و اعتماد به نفس شما را پایین می اورد. اگر در مورد چگونگی انجام کاری مطمئن نیستید از شخص دیگری بپرسید.

 

  • زبان منفی را دور بیاندازید

گاهی اوقات همان زبانی که ما استفاده می کنیم، ما را محدود می کند. اگر هر روز قدم بزنید و بگویید ” من نمی توانم ” ذهن خود را به روی راه حل ها می بندید . در عوض می توانید از خود بپرسید ” چگونه می توانم ….. ؟ ” پیدا کردن راه حل های موثر باعث افزایش اعتماد به نفس در محیط کار می شود. بسیاری از افراد با استفاده از کلمه “اما” در ارتباط با خود، محدودیت های غیر ضروری در محیط کار خود ایجاد می کنند. برای مدتی از گفتن کلمه “اما” خودداری کنید. توجه داشته باشید که اگر تلاش کنید به جای بهانه تراشیدن می توانید کار های بیشتری انجام دهید.

 

  • بر موفقیت های خود متمرکز شوید

افزایش اعتماد به نفس در محیط کار دشوار می شود اگر روی کار هایی که به خوبی انجام می دهید، تمرکز نکنید. به خود تمام پروژه های موفقی که برای افزایش اعتماد به نفس انجام داده اید، یادآوری کنید. آیا کاری را به درستی انجام داده اید ؟ آیا موفق شده اید که یک پروژه سنگین را به تنهایی انجام دهید ؟ به یادآوردن موقعیت هایی که در آن موفق بوده اید، به جای تمرکز مداوم روی شکست ها، راه بسیار خوبی برای افزایش اعتماد به نفس است .

 

 

  • از روی بقیه تقلب کنید تا زمانی که درست انجام دهید

هنگام نزدیک شدن به یک کار جدید یا چالش تازه، طبیعی است که احساس اطمینان کمتری داشته باشد . اگر کار جدیدی را شروع می کنید از شما انتظار نمی رود که دقیقا از همان ابتدا کار را به بهترین شکل انجام دهید. اما اگر یک ذهنیت مثبت ایجاد کنید و با اطمینان عمل کنید، تعجب خواهید کرد. زیرا این مسئله خیلی به شما کمک می کند. افراد دیگر نه تنها به توانایی شما اعتماد خواهند کرد ، بلکه می فهمید که شما یک فرد توانمند هستید که مهارت های زیادی برای ارائه دارید.

 

 

  •  برای افزایش اعتماد به نفس در محیط کار از کار خود لذت ببرید

برای عزت نفس شما چیزی بدتر از جدی گرفتن خودتان نیست. درست است که می خواهید کار را به خوبی انجام دهید. اما می توانید در حین انجام کار نیز تفریح کنید. بیاموزید که به خطاها و اشتباهات خود بخندید و با طنز از خود انتقاد کنید. شگفت زده خواهید شد که این کار چقدر اعتماد به نفس ما را افزایش می دهد.

 

 

افزایش اعتماد به نفس در محیط کار

×

سلام

برای گفتگو در WhatsApp روی یکی از نمایندگان ما در زیر کلیک کنید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟