6 مورد از مهمترین استراتژی های بازاریابی برای مشاغل کوچک

6 استراتژی بازاریابی برای مشاغل کوچک

بیشتر مشاغل کوچک با بودجه بازاریابی محدود کار می کنند. آنها باید توجه بیشتری به این بودجه بازاریابی داشته باشند و در عین حال برای جلب توجه مخاطبان هدف خود با شرکت های بزرگتر رقابت کنند. بنابراین چگونه می توانید در یک بازاریابی دیجیتال در حالی که در یک بودجه دقیق کار می کنید، رقابت کنید؟

متاسفانه هیچ استراتژی بازاریابی جادویی برای مشاغل کوچک وجود ندارد. با این حال، تعداد زیادی از استراتژی های بازاریابی برای مشاغل کوچک وجود دارد که ثابت کرده اند بیشترین موفقیت را برای این کسب و کار ها ایجاد کرده اند. این استراتژی ها به شما این امکان را می دهد که کارهای بیشتری با بودجه کمتری انجام دهید زیرا آنها بدون توجه به اینکه تجارت شما در کدام صنعت باشد، بازده بالایی را به دست می آورید. در اینجا فقط چند مورد از برتریم استراتژی های بازاریابی برای مشاغل کوچک و نحوه استفاده از آن ها برای رشد شرکت شما آورده شده است :

 

1 . بهینه سازی موتورهای جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو یا جستجوگرها یکی از مهمترین استراتژی های بازاریابی برای مشاغل کوچک است. سئو فرایند بهینه سازی ساختار و محتوای سایت شما برای آسان تر کردن موتورهای جستجو برای خواندن است. با ایجاد تغییرات کوچک در سایت خود و ایجاد محتوا که به کلمات کلیدی مربوطه است، می توانید برای رتبه بالاتر در صفحه نتایج موتور جستجو کار کنید. هرچه در گوگل رتبه بالاتری داشته باشید، فرصت بیشتری برای هدایت ترافیک جدید به سایت خود خواهید داشت.

سئو مخصوصا برای مشاغل کوچک از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا مصرف کنندگان که در جستجوی مارک های خرید محلی هستند اغلب از دستگاه تلفن همراه خود برای یافتن مکان های نزدیک استفاده می کنند. با بهینه سازی سایت و محتوای خود برای سئو محلی، می توانید شانس حضور در این نتایج جستجوی تلفن همراه را افزایش دهید.

6 استراتژی بازاریابی برای مشاغل کوچک_بهینه سازی موتورهای جستجو

2 . بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا در مرکز اکثر استراتژی های بازاریابی برای مشاغل کوچک قرار دارد. بازاریابی محتوا فرایند ایجاد و انتشار محتوای با کیفیت است که به مخاطب هدف شما مرتبط است و مقداری از ارزش را برای خوانندگان یا بینندگان فراهم می کند. نکته اصلی در ایجاد بازاریابی با محتوای عالی، آگاهی از آنچه که برای مخاطبان شما بیشترین اهمیت را دارند از جمله بزرگ ترین چالش ها، نیاز ها و خواسته های آنها است. بازاریابی محتوا روی کار بلند مدت تمرکز دارد. برای بهبود سئو خود می توانید از محتوای با کیفیت استفاده کنید. با این وجود، اگر می خواهید بین خود و مخاطبان خود اعتماد ایجاد کنید، چهره ای از برند مثبت را تقویت کنید.

قبل از شروع بازاریابی محتوا، باید اطمینان حاصل کنید که مخاطبان خود را به روشنی تعریف کرده اید و اطلاعاتی در مورد آنها جمع آوری کرده اید.

 

3 . تبلیغات PPC

PPC، یا پرداخت به ازای هر کلیک، نوعی از مدل تبلیغات آنلاین است که به مشاغل کوچک اجازه می دهد تبلیغات خود را به افرادی که برای محصولات و خدمات مربوطه جستجو می کنند، نمایش دهند.

پرداخت به ازای هر کلیک درست مانند آن به نظر می رسد که هر بار که یک مصرف کننده روی محتوای تبلیغ شما کلیک می کند شما هزینه تبلیغ را پرداخت می کنید. اگر چه که فیس بوک و سایر سیستم های عامل تبلیغاتی از مدل پرداخت به ازای هر بار کلیک استفاده می کنند،  ما قصد داریم روی تبلیغات که در گوگل و سایر موتورهای جستجو نمایش داده می شود، تمرکز کنیم.

شاید تعجب کنید که تبلیغات دقیقا چگونه در موتورهای جستجو کار می کنند؟

خوب، تبلیغ کنندگان باید در مورد کلمات کلیدی خاصی که به محصول یا خدماتشان مربوط است، پیشنهاد دهند. موتورهای جستجو از الگوریتمی برای تعیین اینکه تبلیغات در صفحه نتایج موتور جستجو بر اساس کیفیت، ارتباط و اعتبار نشان می دهند، استفاده می کند. دقیقا مانند سئو، تحقیق کلمات کلیدی نقش مهمی در تبلیغات ایفا می کند. زیرا شما باید بر روی کلمات کلیدی پیشنهاد دهید که به احتمال زیاد توسط محصولات مرتبط استفاده می شود.

اولین قدم برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی، انجام تحقیقات کلمات کلیدی است. این یک فرایند وقت گیر و در عین حال حیاتی است زیرا کل کمپین شما در اطراف کلمات کلیدی شما انتخاب می شوند. لیست کلمات کلیدی مؤثر باید مرتبط و جامع باشد، از جمله اصطلاحات رایج، و غالبا جستجو شده.

 

4 . فیس بوک

در این بستر رسانه اجتماعی 2 میلیون مشاغل کوچک و متوسط وجود دارد. و با کمال تعجب باید توجه داشت که تبلیغات فیس بوک یکی از مؤثرترین و کم هزینه ترین راههای تبلیغ محصولات شما برای هر مخاطب است.

مهم نیست که در کدام صنعت قرار دارید یا بازار هدف شما کیست، شانس خوبی وجود دارد که بتوانبد در فیس بوک به خریداران هدف خود برسید. یکی از بزرگ ترین مزیت های تبلیغات فیس بوک، ویژگی های پیشرفته هدف گذاری است. در حالی که ممکن است سایر سیستم های عامل تبلیغاتی در مورد اینکه چه کسی تبلیغات شما را ببیند حدس بزنید، فیس بوک به شما کمک می کند مخاطبان خود را باریک تر انتخاب کنید تا مصرف کنندگان بتوانند محتوای تبلیغاتی شما را ببینند.

این بستر از استراتژی های بازاریابی برای مشاغل کوچک به شما این امکان را می دهد که مخاطبان خود را براساس تعدادی از ویژگی های مختلف از جمله مکان، سن، جنسیت، رفتار آنلاین و سایر عوامل هدف قرار دهید.

برای شروع کار با فیس بوک باید مراحلی را طی کنید که شامل :

* داشتن صفحه کاری در فیس بوک

* هدف خود را انتخاب کنید

* برای تعریف مخاطب خود تلاش کنید

* بودجه تعیین کنید

* تبلیغ را ایجاد کنید

* قرار دادن تبلیغ (آگهی)

 

6 مورد از مهمترین استراتژی های بازاریابی برای کسب و کار های کوچک_فیس بوک

 

5 . بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

استفاده از کانال های رسانه های اجتماعی برای دستیابی و جذب مخاطب ضروری است. اولین قدم برای توسعه استراتژی های بازاریابی برای مشاغل کوچک انتخاب کانال برای گذراندن وقت خود است. هنگامی که انتخاب کردید که از کدام کانال های رسانه های اجتماعی برای ارتباط با خریداران ایده آل خود استفاده کنید، وقت آن است که به این فکر کنید که چه نوع مطالبی را ارسال کنید.

داشتن یک تقویم محتوای رسانه های اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا آنچه را که در آن پست شده است، ردیابی کنید. خدمات بازاریابی رسانه های اجتماعی شامل :

* بازاریابی فیس بوک

* بازاریابی اینستاگرام

* بازاریابی تویتر

* بازاریابی لینک شده

 

6 . بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیل یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی برای مشاغل کوچک است. اکثر مصرف کنندگان اولین بار که از سایت شما بازدید می کنند، از مارک شما خریداری نمی کنند. به همین دلیل یافتن راه هایی برای برقراری ارتباط با این مصرف کنندگان پس از ترک سایت مهم است. بازاریابی ایمیلی یک استراتژی عالی برای پرورش سرب است.

قبل از شروع طراحی و اجرای کمپین های بازاریابی ایمیلی، باید راهی برای گرفتن اطلاعات مخاطب مورد نظر خود پیدا کنید. یک راه برای انجام این کار از طریق آهنربای سرب است. آهنربا های یک پیشنهاد قانع کننده است که در ازای آدرس ایمیل خود به بازدیدکنندگان سایت می دهید. این می تواند یک دارایی با محتوای ویژه مانند کتاب الکترونیکی یا لیست سفید، دعوت نامه وبینار یا تبلیغات ویژه باشد.

 

6 مورد از مهمترین استراتژی های بازاریابی برای مشاغل کوچک

×

سلام

برای گفتگو در WhatsApp روی یکی از نمایندگان ما در زیر کلیک کنید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟