7 مرحلۀ راه اندازی کسب و کار اینترنتی

7 مرحله راه اندازی کسب و کار اینترنتی

آیا ایده ای برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارید و به کمک اینترنت نیاز دارید؟ در گذشته، تمام مشاغل نیاز به مکان های فیزیکی داشتند. اما با افزایش خرید اینترنتی، افراد زیادی توانستند در اینترنت کسب و کار موفقی را راه اندازی کنند. در واقع کسب و کار اینترنتی فعالیتی است که از طریق اینترنت اداره میشود، یعنی کلیه کار و فعالیت های تجاری از جمله خرید و فروش محصولات و خدمات از طریق اینترنت انجام می شود. وقتی صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید، می توانید در هر کجایی که هستید کار کنید، ساعات شخصی خود را تنظیم کرده و از راه اینترنت کسب درآمد کنید. همچنین مشاغل اینترنتی می توانند هزینه های بسیار کمی برای آغاز کار داشته باشند.

البته رسیدن به موفقیت در کسب و کار اینترنتی آسان نیست. برای دستیابی به این موفقیت شما نیاز به مراحلی دارید که ما در این مقاله این مراحل را برای شما شرح می دهیم. اما چطور است قبل از اینکه به توصیف مرحله ها بپردازیم مزایایی از کسب و کار اینترنتی را برای شما بازگو کنیم.

 

مزایای کسب و کار اینترنتی

* شما می توانید تجارت خود را در همه جای جهان گسترش دهید.

* شما میتوانید همزمان با چندین مشتری کار کنید.

* فرصت های زیادی برای پاسخ گویی به نیاز مشتری دارید.

* از هدر رفتن کاغذ می توانید جلوگیری کنید.

* امکان دسترسی سریع و آسان به اطلاعات

 

مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی

1 . شغلی را پیدا کنید که نیاز بازار باشد : اکثر افرادی که تازه کار هستند، ابتدا به دنبال یک محصول برای شروع کارشان می روند و بعد بازار فروش آن را پیگیری میکنند، در حالی که این کاملا اشتباه است. برای افزایش شانس موفقیت خود، باید از بازار شروع کنید. برای این کار باید تحقیقاتی در رابطه با بازار و نیاز های آن انجام دهید که اینترنت این کار را برای شما آسان کرده است. برای این که بفهمید مردم چه سؤالاتی را بیشتر می پرسند و چه مشکلاتی دارند می توانید به انجمن های آنلاین مراجعه کنید و همچنین برای یافتن کلمات کلیدی، می توانید از روش های تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید. در این راه باید رقبای خود را بشناسید و عملکرد آنها را بررسی کنید. سپس هر آنچه را که آموخته اید به کار ببرید و محصولی را برای بازاری که از قبل وجود دارد ایجاد کنید.

 

2 . استفاده از روش های تبلیغ نویسی جذاب : یک فرمول فروش اثبات شده وجود دارد که در بر گیرنده ی موارد ذیل است :

* نوشتن یک تیتر جذاب، علاقه ی مشتری را بر می انگیزد.

* مشکلی را که محصول شما حل میکند را شرح دهید.

* توصیفاتی را درمورد افرادی که از محصول شما استفاده میکنند بنویسید.

* در مورد محصول و فواید آن گفت و گو کنید.

* یک ضمانت نامه معتبر ایجاد کنید.

* افراد را تشویق کنید.

در امتداد نسخه ی خود باید به این نکته توجه کنید که محصول یا خدمات شما چگونه باعث حل شدن دشواری های افراد یا بهتر شدن زندگی آنها می شود. برای این کار باید مانند مشتری فکر کنید و از خود بپرسید چه چیزی در آن برای من وجود دارد؟

 

3 . وب سایت خود را تأسیس و طراحی کنید : هنگامی که بازار و محصول خود را بدست آوردید و روند فروش خود را گسترش دادید. برای طراحی وب سایت خود آماده هستید. این نکته را در نظر بگیرید که سایت خود را ساده نگه دارید. چند نکته مهم دیگر که باید در نظر داشته باشید این است که:

* یک یا دو قلم ساده را برای پس زمینه سفید انتخاب کنید.

* یک لیست از ایمیل های مشتریان تهیه کنید.

* مراحل خرید را آسان کنید.

* وب سایت شما فروشگاه آنلاین شماست بنابراین آن را مشتری پسند کنید.

 

 

7مرحله راه اندازی کسب و کار اینترنتی_طراحی وب سایت

4 . از موتورهای جستجو برای هدایت خریداران به سایت خود استفاده کنید : انجام تبلیغات کلیکی ساده ترین راه هدایت مشتریان به سایت شما است. که این تبلیغات دو مزیت دارد اول، با این تبلیغات بلافاصله در صفحات جستجو نشان داده میشود. دوم، به شما این امکان را می دهد که کلمات کلیدی مختلف، عناوین، قیمت ها و رویکردهای فروش را تست کنید. با این کار نه تنها از ترافیک فوری برخوردار هستید، بلکه می توانید کلمات کلیدی را در کل سایت توزیع کنید که این کار به رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک گوگل کمک می کند.

 

5 .برای خود یا کسب و کارتان شهرت ایجاد کنید : مردم برای یافتن اطلاعات از اینترنت استفاده میکنند. این اطلاعات را به صورت رایگان در سایر سایت ها ارائه دهید و با این کار شاهد ترافیک بیشتر و رتبه بندی بهتر سایت خود باشید. مهمترین نکته این است که پیوندی میان سایت خود و اطلاعات متناسب با آن داشته باشید. فیلم ها یا مطالب دیگری را ایجاد کنید که برای افراد سودمند باشد.

دکمه ای با موضوع ” ارسال به یک دوست” برای محتواهای خود در وب سایت قرار دهید. در انجمن های صنعت و سایت های شبکه های اجتماعی که بازار هدف شماست، تبدیل به یک متخصص فعال شوید. هر سایتی که مطالب شما را ارسال می کند به شما مربوط میشود. موتور های جستجوی لینک هایی که به سایت های شما داده شده است را بررسی می کنند و به عنوان امتیاز مثبت سایت شما در نظر می گیرد و به سایت شما رتبه بهتری می دهد.

 

6 . از قدرت بازاریابی ایمیل برای تبدیل بازدیدکنندگان به خریداران استفاده کنید : هنگامی که شما یک لیست از ایمیل های مشتریان تهیه می کنید، یکی از با ارزش ترین دارایی های کسب و کار اینترنتی خود را ایجاد کرده اید. مشتریان و مشترکان شما اجازه ارسال ایمیل به شما می دهند چرا که:

* شما به آنها چیزی می دهید که درخواست کرده اند.

* شما در حال توسعه روابط با آنها هستید.

* پاسخ 100 درصد قابل اندازه گیری است.

* بازاریابی ایمیلی ارزان تر و مؤثرتر از تلویزیون یا رادیو است. زیرا بسیار هدفمند است.

بنابراین هرکس که از سایت شما بازدید کند در لیست شما قرار میگیرد.

7 مرحله راه اندازی کسب و کار اینترنتی_قدرت بازاریابی ایمیل

7 . درآمد خود را از طریق خرید و فروش افزایش دهید : یکی از مهمترین استراتژی های کسب و کار اینترنتی توسعه ارزش زندگی هر مشتری است. حداقل 36 درصد افرادی که یک بار از شما خرید کرده اند، در صورت پیگیری شما، دوباره از شما خرید می کنند. همیشه محصولاتی ارائه دهید که خرید اصلی آنها را تکمیل کند و همچنین کوپن های وفاداری الکترونیکی را می توانید برای مشتریان خود در خرید بعدی در نظر بگیرید.

می توانید فایل PDF این مقاله را نیز دانلود کنید

7 مرحلۀ راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

 

×

سلام

برای گفتگو در WhatsApp روی یکی از نمایندگان ما در زیر کلیک کنید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟