اصول کارآفرینی

اصول کارآفرینی موفق چیست؟-فرهنگ الکترونیک

0
(0)

برای کارآفرینی موفق چه اقداماتی لازم است ؟

آیا تا الان فکر کرده اید که برای کارآفرینی موفق  چه مهارت ها و اصول کارآفرینی را باید اجرا کنید تا موفق شوید؟
کارآفرینان موفق به یک اصلی اعتقاد دارند :اگر می خواهیم به چیزهایی برسیم که قبلا نداشته ایم ،کارهایی را باید انجام دهیم که تا کنون انجام نداده ایم .

شیوه های کارآفرینی مختلف است.

ارزش آفرینی از اصول کارآفرینی است.

اکثر مردم تصور می کنند که مهمترین هدف کارآفرینی ثروت است اما به گفته اکثر کارآفرینان آنها تلاش میکنند تا ارزشی برای مخاطبان و مشتریان ایجاد وآن ها را گسترش دهند .
کارافرینان به دنبال تولید محصول جدید و ارزشمند هستند تا مشتریان را با کالایی برتر روبرو کنند که مشکلی را برایشان حل نموده یا تاثیر مهمی در زندگی افراد دارد و خدمات ارزشمندی را به آنان ارائه دهند.که این تولید خودبه خود ثروت را نیز به دنبال دارد .

خودشناسی از اصول کارآفرینی است؟

آیا واقعا خودمان را می شناسیم ؟خودشناسی یکی از اصول کارآفرینی است .ابتدا باید توانمندی ها و انتظارات و هدف را خوب بشناسیم.این اصل آنقدر اهمیت دارد که تبدیل شدن به ستاره های موفق در زمان خود به آن بستگی دارد .
خودشناسی و کسب اعتماد به نفس از راز های موفقیت کارآفرینان است ما اگر خودمان را قبول نداشته باشیم آیا دیگران ما را خواهند پذیرفت ؟
یک کارافرین باید مهارت های خود را ارتقا دهد تا اعتماد به نفس فوق العاده ای کسب کند تا بتواند پایه های کسب و کارش را درست ایجاد کند .
ضعف ها و نقاط قوت مهارتی و شخصیتی خود را درک کنیم و علایق و استعداد هایمان را به درستی بشناسیم تا در کسب و کارمان مرتکب اشتباهات نشویم که موجب شکست مان شود .

مطالعه داشته باشید و متخصص شوید

دانش روز را در حیطه کاری تان فرا بگیرید .آموزش های کارافرینی را حتما دنبال کنید مهارت های خودتان را تقویت کنید در حیطه کاری تان تخصص های لازم را حتما کسب کنید و تا جایی که لزوم پیشرفتتان هست هر روز تخصص خود را ارتقا دهید و دانش خود را به اطلاع رقبا برسانید تا شما را به عنوان فرد متخصص بهتر بشناسند.
در تیم خود هر روز یادگیری را اصل قرار دهید و با فناوری های به روز آشنا باشید تا پیشرفت عالی کسب کنید و در رده کارآفرینان برتر قرار بگیرید .

مزیتی برای رقابت با سایر کسب و کارها ایجاد کنید .

به دنبال یک مزیت و ارزش برتر برای تولید متفاوت باشید .نیاز مشتریان را درست بشناسید تا کالاهایتان ارزشمندی در زمینه مصرف داشته باشد و مزیت رقابتی ایجاد کنید .مثلا ارسال زودتر محصول به مشتری ها ،می تواند یک مزیت محسوب شود تا تفاوت چشمگیری با رقبا داشته باشید .مزیت رقابتی از مهمترین اصول کارآفرینی است.
مشتری زمانی خرید می کند که بداند خدمات شما مزایا و امتیازاتی را نصیب او خواهد کرد .

بخشی از اصول کارآفرینی داشتن تیم کاری عالی است .

اغلب استارتاپ های موفق داخلی و خارجی تیمی حرفه ای دارند وبا آنها بهره وری را افزایش می دهند .اگر بخواهیم توسعه کسب و کارها رو بررسی کنیم متوجه می شویم که در شرکت های کوچک و نوپا یا سازمان های بزرگ کارآفرینی تیم سازی عامل موفقیت و توسعه کارآفرینی است .
یک تیم قدرتمند باید هدفمند باشند اعضای تیم متعهد به پیشرفت سازمان باشند و تضادهای رفتاری با هم نداشته باشند .به طور کلی این رهبر کارآفرین هست که با ایجاد محیط رضایت بخش تیم را با روحیه موفقیت خواهی پیش می برد .باید برای کارتان سیستم سازی داشته باشید تا سیستم به جای شما تمام وقت کار کند .

شناساندن برند به اطرافیان و رقبا از اصول کارآفرینی است

کالاها و خدماتتان را آنقدر ارزشمند تولید و به فروش رسانید که مشتریان هرگاه نام برند شما را شنیدند احساس رضایتی از شما در ذهنشان بیاید .آگاهی دادن به آوازه برند شما در بین مخاطبان کمک می کند .هدف برندسازی این است که با کمک قابلیت ها و مهارت های عالی که دارید به دیگران معرفی شوید .برند شما تصویری از کسب و کارتان هست که در بیرون به نمایش می گذارید و موجب رونق کسب و کارتان می شود .
فعالیت هایی مانند معرفی خودتان و برندتان در شبکه های اجتماعی انجام دهید .ساخت ویدیو های کوتاه و تولید محتوا یک روش بسیار موثر برای آگاهی مشتریان است.

خلاق باشید

در کسب و کارتان خلاقیت و نوآوری را کلید برتر پیشرفت بدانید .ارائه ایده های نو از اصول کارآفرینی است.کاری را در مجموعه خودتان انجام دهید که دیگران آن را انجام نداده اند نوآوری در مدیریت و خلاقیت در زمینه کاری خود داشته باشید مثلا یک شرکت هواپیمایی با ایده خلاق که سرویس دهی بسیار متفاوتی را ارائه دهد در ویرجین آتلانتیک توسط برانسون در سال 1984 ایجاد شد و هم اکنون به دنبال تاسیس ویرجین کهکشانی برای ارائه امکان سفر به فضا در حال فعالیت است .

سرمایه و جریان نقدینگی

ایجاد سرمایه در کسب و کار جدید به معنی یافتن مشتریان و استخدام کارمندان است .جذب مشتریان راحت و ساده نیست تبلیغ هزینه بر است .اگر کارمند بخواهید استخدام کنید زمان و هزینه نیاز دارید .برای اموزش کارمندان باید هزینه بپردازید .برای موفقیت باید تمام سرمایه لازم را با جزئیات واضح مشخص و بودجه بندی کنید .

فرصت ها را ارزیابی کنید .

کارآفرینان اثر داشتن بودجه را بر فعالیت کسب و کار نادیده می گیرند . برای تمام امور شرکت سرمایه را از اول کافی قرار دهید از خانواده و دوستان یا سرمایه گذاران حرفه ای یا وام های بانکی استفاده کنید .هر چه سرمایه گذاری بیشتر باشد ، سرمایه گذاران مشترک معمولا بین 30 تا 50 درصد بازگشت سرمایه را طلب می کنند .

فن مذاکره را بیاموزید

بخش عمده کار شما به عنوان کارآفرین ، و از اصول کارآفرینی موفق ،مذاکره و گفتگو با مشتریان و کارمندان است .برای مذاکره باید فنون آن را به خوبی یاد بگیرید زیرا برای همه به یک شیوه نمی توان مذاکره کرد .باید اصول ارتباطات موثر را بیاموزید و متقاعد سازی و رسیدن به توافق دو طرفه را حرفه ای یاد بگیرید .

برنامه ریزی داشته باشید

به عنوان یک کارآفرین برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت را برای کسب وکارتان داشته باشید .برای موفقیت در بازار رقابتی امروز باید بدانید که قصد انجام چه اموری را دارید .مزیت دیگر برنامه ریزی این است که به راحتی بتوانید ضریب موفقیت را در اجرای برنامه ها بسنجید .

فروش حرفه ای ویژه ترین اصول کارآفرینی است

هر نوع خدمات یا کالایی را که دارید نحوه فروش آن را به خوبی یاد بگیرید .هیچ تجاراتی بدون مشتریان وفادار پیروز نمی شود .رشد کسب و کار با مشتری مداری امکان پذیر است .رابرت کیوساکی مهارت فروش را واجب ترین مهارت یک کار آفرین عنوان کرده است .مشتری هایتان را از نظر ملاک هایی چون سن ، جنسیت، میزان درآمد ، علایق و ویژگی های مدنظرشان بشناسید و متناسب با آنها خدماتتان را ویژه کنید .

در دسترس باشید

به عنوان یک رهبر کسب وکار همیشه در محل کارتان حضور داشته باشید و فردی متعهد به پیروزی و پر انرژی باشید وبا همکاران و مشتریان ارتباط برقرار کنید این مهم ترین استراتژی است.

مقاله کارآفرینی پاره وقت را مطالعه نمایید.

این پست چقدر مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. شمارش آرا: 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

ارتباط با  واتساپ چت فرهنگ الکترونیک

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟