مثبت اندیش

13 رفتار افراد مثبت اندیش-فرهنگ الکترونیک

5
(1)

آدم های مثبت اندیش قدرت جادویی ندارند که شاید دیگران فاقد آن باشند آنها به جای پذیرش استرس ،بر استرس غلبه  می کنند و با تلاش برای بهبود زندگی آن را هدایت می کنند .این افراد از انجام برخی کارها اجتناب می کنند .

1.آنها ناراحتی ها را به دل  نمی گیرند

افراد مثبت اندیش ،در گذشته و دلایل ناراحتی هایشان نمی مانند بلکه اگر موضوعی یا فردی ناراحتشان کرده را فراموش می کنند و از پرداختن به تفکر در مورد نگرانی هایشان پرهیز می کنند .چون می دانند زندگی با نگه داشتن ناراحتی ها مختل می شود و فرد را افسرده می کند .

2.آنها مسئولیت کارهایشان را به دیگران واگذار نمی کنند

افراد مثبت اندیش می پذیرند که خودشان مسئول کارها و زندگی خودشان هستند و بهانه ای برای فرار از مسئولیت وظایفشان نمی آورند مثلا اگر دیر به محل کارشان برسند نمی گویند در ترافیک گیر کرده بودم یا اگر موضوعی را فراموش کنند نمی گویند کاری برایم پیش امده .این افراد تمام وظایفشان را درست انجام می دهند و نگرانی و بهانه آوردن در رفتارهایشان وجود ندارد .

3.افراد مثبت اندیش خسته و بی حوصله نیستند

افراد مثبت اندیش با محیط و افراد اطرافشان با علاقه رفتار می کنند .آنها دنیا را با شوق و کنجکاوی فراوان مورد کاوش قرار می دهند و این افراد معمولا خلاق و نوآور رفتار می کنند و هرگز دچار بی حوصلگی نمی شوند .

4.افراد مثبت با آدم های منفی رفاقت نمی کنند

افراد مثبت نگر هرگز با انسانهای منفی و نگران دوست نمی شوند و از این افراد در جامعه دوری می کنند .آنها در دوستی به دنبال انسانهای شاد و الهام بخش می روند و تنوع رفتاری مثبت را دوست دارند .

5.این افراد مثبت اندیش تسلیم واقعیت نمی شوند

اگر در واقعیت زندگی به موضوعی نگران کننده یا شکستی برسند هرگز ناامید نمی شوند و برای رسیدن به اهدافشان همواره تلاش میکنند و تسلیم موضوعات ناراحت کننده که اغلب پیش می آید نمی شوند و امید به تغییر وضعیت را از دست نمی دهند .اغلب می دانند که عدم موفقیت به دلیل عدم آگاهی کافی به وجود می آید و سعی میکنند تا با بالا بردن اطلاعات خود از بروز مشکلات و موانع جلوگیری کنند .

6.مثبت اندیش ها قوه تخیل خود را به کار می گیرند

کاری که این افراد برای مثبت اندیشی انجام می دهند اینه که رویا پردازی می کنند و به دنبال رویای خویش قدم بر می دارند .انها می دانند که اگر به خواسته هایشان ایمان داشته باشند حتما به آن می رسند .رویا پردازی موجب بروز احساسات بسیار خوب در وجود افراد می شود .این احساسات مثبت اندیشی را در درون ذهن فعال می کند .

7.مثبت ها خودشان را سرزنش نمی کنند

افراد مثبت در خود را انتقاد نمی کنند و نسبت به خود سخت گیر نیستند .آنها هرگز نقاط ضعف خودشان را بزرگ نمی کنند و اجازه نمی دهند در چشم افراد ضعیف شناخته شوند .با تاکید بر توانمندی هایشان بر جرات خودشان می افزایند و دنبال هدف هایشان هستند .

8.افراد مثبت اندیش، گاهی برخی امور را رها می کنند

افراد مثبت اندیش می دانند که گاهی برخی مسایل پیش می آیند که تحت کنترلشان نیست و در آن مواقع نگرانی را رها می کنند و برای حل مسئله به دنبال اقدام می روند .افراد مثبت در زمان اتفاقات ناراحت کننده ، همواره به سمت نگرانی نمی روند و مثبت نگاه کرده و به سمت آینده می روند و متوقف نمی شوند .

9.صبور باشید تا تغییر کنید

جایگزین شدن ویژگی های مثبت در افراد نیازمند تلاش و صبر کردن است .افراد مثبت می دانند که تغییر نگرش یکدفعه اتفاق نمی افتد پس همواره به دنبال تغییرات مثبت همراه با صبر کافی می روند.

10.خوش گذرانی کردن

دین یک فیلم خنده دار ، خواندن یک کتاب لطیف ، خندیدن و خوش گذرانی کردن و رفتن به مکان هایی که حال شما را بهبود می دهد از ویژگی های افراد مثبت اندیش است .

11.افراد مثبت کارهایی را که دوست دارندانجام می دهند

اینگونه افراد مثبت همیشه به دنبال اموری می روند که خوشحالشان می کند .حتی اگر به دنبال سرگرمی می روند حتما انتخابشان را از روی علاقه انتخاب می کنند .دنبال مشاغلی هستند که دوست دارند و از روی اجبار نیست و افراد مثبت در انتخاب محیط زندگی حتما به دنبال علایق خودشان می روند .

12.افراد مثبت با اعتماد به نفس رفتار می کنند

افراد مثبت نگر حتی اگر بعضی کارها را خراب کرده اند ، برای انجام کارهایی که تا حالا به خوبی انجام داده اند به خودتان اعتماد کنید .

13.افراد مثبت شکر گزار هستند

این افراد برای نعمت هایی که دارند شکرگزار هستند .بابت آنچه زندگی شان را بهتر و شادتر ساخته شکرگزار هستند تا انرژی مثبت بگیرند .شکر گزار بودن و لبخند داشتن تمرین عالی برای داشتن حس خوب در زندگی است .همیشه لبخند بر لبان افراد مثبت اندیش هست .

این پست چقدر مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

ارتباط با  واتساپ چت فرهنگ الکترونیک

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟